Vingugasianduri soetamisel tuleb jälgida, et

  1. seadmel on tähis CE (anduri tagaküljel) ja viide standardile EN 50291. Ilma nende tähisteta vinguandureid ei tohi Eestis ega mujal Euroopa Liidus müüa. Kui poes müüdaval vinguanduril tähistused puuduvad siis tuleb sellest teavitada Tarbijakaitseametit
  2. pakendis või pakenil on eestikeelne paigaldus ja hooldusjuhend;
  3. pakendil või seadmel on müüja kontaktid, kelle poole pöörduda garantiiperioodi ajal;
  4. seadmel või kasutusjuhendis on märgitud seadme soovituslik ümbervahetamise aeg;
  5. seadmel on kirjas soovitatavad patarei tüübid ja koodid. Neid peab kindlasti jälgima uue patarei soetamisel. Vale märgistusega patarei kasutamine võib olla üheks põhjuseks, miks andur läheb põhjuseta häirerežiimi.

 

Vingugaasiandurit ostes jälgige toote eluiga. See on väga tähtis sest vingugaasianduri kasutusaeg võib olla 2-12 aastat olenevalt tootjast ja toote hinnaklassist. Andurite hinnad algavad 15€ ja lõppevad 200€, keegi ei soovi ju pärast 100€ ostu tegemist avastada, et seade tuleb kahe aasta pärast asendada uuega.

Ennem soetamist oleks mõistlik tuvastada kas vingugaasiandur on elektrivõrku ühendatav või patareitoitel töötav. Eestis on toitevõrgupinge 230V ennem sellise anduri soetamist veenduge, et koht kuhu seadme paigaldate on selleks olemas kõik tingimused.  Patareitoitel töötavaid andureid on kahte liiki. On olemas andurid mille on sisse ehitatud aku  (mis kestab terve anduri eluea) või tuleb patareisid mingi kindla aja tagant vahetada. 

Juhul kui soovite vingugaasianduri paigaldada vannituppa jälgige, et andur oleks niiskuskindel ning vastaks standardile  IP44. (Sellised andurid on müügi www.suitsuandur.ee E-poes)

Erinevates müügiportaalides näiteks Ebay on müügil vingugaasiandurid mille hinnad algavad 2-3 eurost. Selliseid andureid ei soovita tuleohutus spetsialistid endale soetada, sest üldjuhul puuduvad neil igasugused sertifikaadid ning võivad olla ohtlikud Teie tervisele.